Tipy na víkend v Pardubickém kraji: Čermenské slavnosti v Dolní Čermné nebo Fresh festival v Pardubicích

20. červen 2024

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výlety i akce. Přijďte se podívat na městské slavnosti do Pardubic, svezte se historickým motoráčkem na hrad Rychmburk nebo si prohlédněte automobilové veterány v Hrochově Týnci.

Od středy do pátku můžete navštívit městské slavnosti Zrcadlo umění v Pardubicích. Na Pernštýnském náměstí, třídě Míru i v širším centru města budou hudební i taneční vystoupení, výtvarné workshopy a soutěže pro děti. Tématem slavností je Evropa.

Sobota ve znamení folkloru

Mezinárodní folklorní festival Čermenské slavnosti můžete navštívit v sobotu. Od 15 hodin bude v Dolní Čermné nejen pro děti připraveno zábavné odpoledne. Těšit se můžete na ukázky řemesel nebo taneční dílničky. Galaprogram pak začne v 18 hodin a vystoupí na něm taneční soubory z Česka, Slovenska i Spojených států amerických.

Motoráčkem na Rychmburk

Historickým motoráčkem se v sobotu můžete svézt na hrad Rychmburk. Vlak vyjede z Pardubic před 8. hodinou a bude pokračovat přes Chrudim, Slatiňany a Skuteč. Na cestu zpět pak vyrazí ve 13:20. Jízdní řád najdete na stránkách www.motoracek.cz.

Do Předhradí a na Rychmburk je možné se dostat také vlakem

Řemeslníci i veteráni

Na Smetanově náměstí v Litomyšli bude v sobotu starodávný jarmark. Od 8 do 17 hodin tam bude představovat výrobky zhruba sto řemeslníků. V 10 hodin navíc na náměstí odstartuje mezinárodní závod historických vozidel. Zpět do Litomyšle se pak veteráni vrátí kolem 17. hodiny.

Víkend pro gurmány

Na pardubickém dostihovém závodišti bude FRESH festival. Po celý víkend tam budou návštěvníci ochutnávat nejrůznější speciality. Připravené jsou také kuchařské show, na kterých uvidíte v akci Zdeňka Pohlreicha a další odborníky ze světa gastronomie.

Na rock do Běstovic

V Běstovicích u Chocně bude v sobotu rockový festival. Kapely budou hrát od 17 hodin na fotbalovém hřišti. Těšit se můžete třeba na zpěvačku Tanju.

Historie pro dámy i pány

Speciální program je na neděli připravený na zámku v Hrochově Týnci. Od 10 do 16 hodin tam návštěvníci uvidí promenádu v dobových šatech s historickými kočárky a přehlídku automobilových veteránů. Kromě toho se od 13 hodin a 14:30 můžete zúčastnit komentované prohlídky dvou výstav.

Znáte všechna patra Gočárovy galerie?

Den GG bude v neděli v Gočárově galerii v pardubických Automatických mlýnech. Na 14 hodin je naplánované slavnostní otevření edukační zóny s dětskou vernisáží. Po zbytek dne pak můžete navštívit komentované prohlídky jednotlivých výstav.

Spustit audio

Související