Trouby v domácnostech jedou naplno, firma Labeta nestačí vyrábět

Chléb

Společnost Labeta z Dřenic na Chrudimsku, která vyrábí směsi na pečení, je zahlcená objednávkami. Zaměstnanci vyrábějí i o víkendu. V době rizika šíření koronaviru se lidé zásobí trvanlivými potravinami.

„Nejvíc je zájem o směsi na pečení, konkrétně o směsi na chléb. Když se vyprodaly směsi, zvýšil se eminentně zájem o instantní druhy potravin,“ řekl ředitel a předseda představenstva Antonín Smrček. Zaměstnanci chodí do provozu i o víkendu, vyrábějí déle, než je běžná pracovní doba. Podnik má kolem 40 kmenových pracovníků.

Nedostatkové droždí

„Musím je pochválit, táhnou za jeden provaz. Lidé to zatím zvládají, vyrábíme s větším výkonem než obvykle,“ řekl Smrček. Problémy s dodávkami potravinových složek do směsí podnik nemá.

Čtěte také

Není pouze sušené droždí, které ale firma nevyrábí, pouze balí do menších sáčků. „Sušené droždí na trhu mizí a jeho cena roste. Ostatních surovin je zatím dostatek,“ uvedl Smrček. Labeta produkci dodává do obchodních řetězců Kaufland, Penny Market nebo Albert, školním jídelnám a provozuje e-shop.

„V e-shopu se dramaticky zvýšil objem objednávek. Pokles pro školní gastroprovozy, které jsou teď zavřené, se mnohonásobně vyvažuje dodávkami pro obchody,“ řekl Smrček.

Vysoké hygienické standardy v potravinovém provozu již podle něj byly před šířením koronaviru, k tomu teď lidé nosí povinně roušky, což nařídila vláda. Ještě víc se zpřísnily nároky na mytí rukou, řekl Smrček.

Firma Labeta existuje od roku 1993. Vyrábí také kypřící prášky, vanilinový a skořicový cukr, kromě suchých sypkých směsí od roku 2010 připravuje sladké polevy, tekuté marinády a dochucovadla pro polévky nebo sojové omáčky.

Spustit audio
zdroj: ČTK

Související