Tvarohové taštičky s povidly si můžete připravit jako moučník nebo poslouží i jako lehčí oběd

Povidla nemohla dříve chybět v žádné rodině. Příprava povidel, ať byla z jakéhokoliv ovoce, a jejich vůně patří prostě k vůni domova.

Ingredience
  • 250 g hrubé mouky
  • 1 lžička kypřicího prášku do pečiva
  • špetka soli
  • 1 vejce
  • 200 g plnotučného tvarohu (nejlépe v kostce)
  • 50-100 g másla
  • 100 g povidel
  • Na ozdobu:
  • 200 g perníku nastrouhaného, moučkový cukr, máslo

Povidla patří mezi potraviny, které jsou v našem jídelníčku už od pravěku. Jejich příprava je zdlouhavá a zároveň jednoduchá. Jde vlastně o svařenou a scezenou ovocnou šťávu ze švestek, hrušek nebo jablek. A povidla rozhodně nesloužila jen k dochucování obilných kaší nebo pečiva.

Na koláčích, v buchtách, v knedlících nebo na chlebu, případně v nějaké kaši ochutnal povidla asi každý. Málokdo ale ví, že povidly se i léčilo. Byzantští lékaři do nich míchali různé bylinné a jiné extrakty, které by jinak pacienti pro jejich nepříjemnou chuť nechtěli jíst.

Tak dobrou chuť!

Postup:
Do mísy nasypeme mouku, promícháme s kypřicím práškem a solí, přidáme postupně vejce, tvaroh a vypracujeme těsta. Do kterého nakonec zapracovujeme máslo.
Do hrnce dáme vařit vodu a trochu ji osolíme. Mezitím si uděláme taštičky. Těstto rozválíme asi na ½ cm silnou placku a rádýlkem vytvoříme čtverečky. Na každý čtvereček dáme lžičkou trochu povidel, přehneme tak, aby vznikl obdélníček. Okraje pečlivě zmáčkneme prsty. Nebo vidličkou.
Naplněné taštičky vhodíme do vroucí vody a 5-7 minut vaříme.
Uvařené taštičky vyndáme děrovanou naběračkou a rozdělíme je na talíře. Nakonec je posypeme perníkem, pocukrujeme a přelijeme máslem.

Pomalé vaření povidel bylo především relativně snadnou a dostupnou formou konzervace. Vyčištěné a vypeckované ovoce se dalo do nádoby na mírný oheň a míchalo. Právě z této činnosti pak zřejmě pochází etymologický základ slova „povidla“.

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka