Tyršovy sady budou hotové do konce června, kavárna o měsíc později

17. duben 2015

V Tyršových sadech už devět měsíců pracuje stavební firma. Vše jde podle plánu a do konce června by měla být hotova revitalizace parku, o měsíc později také kavárna, která by mohla být jeho korunou. Město v současné době hledá nájemce kavárny, ale nevylučuje ani prodej objektu.

„Letošní zima stavbařům přála. I když se to možná při pohledu na stavbu nezdá, práce pokračují podle předem stanoveného harmonogramu, revitalizace by měla být dokončena včas,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková, v jejíž gesci je investiční výstavba.

Čtěte také

Projekt regenerace území v okolí pardubického zámku přijde zhruba na 105 milionů korun. Je tvořen třemi částmi:
  • revitalizací podzámeckého parku (předpokládané náklady 88,2 miliony korun)

  • revitalizací podzámeckého biotopu (632 tisíc korun)

  • výstavbou objektu občanské vybavenosti, který je nezbytnou součástí pardubického centrálního parku (16,2 milionu korun).

Město v současné době hledá nájemce kavárny. Ta má být hotova do konce července. Oproti původnímu projektu se vedení města rozhodlo předat kavárnu nájemci bez nábytku. „Ušetříme tak téměř milion korun, které by ho vybavení stálo a provozovatel si kavárnu bude moci zařídit podle svých představ, “ vysvětlila náměstkyně Dvořáčková.

Tyršovy sady - vizualizace

Vedení města také zvažuje možnost, že objekt provozovateli prodá. „Při výběrovém řízení na nájemce, kde je rozhodujícím kritériem výše nájemného, nemůžeme ocenit přidanou hodnotu, kterou ten který zájemce o provozování kavárny může nabídnout a přispět tak ke vzkříšení života v parku, který býval kdysi oblíbeným cílem Pardubáků,“ dodala náměstkyně Dvořáčková.

Čtěte také

autor: pta
Spustit audio