Udělejte si plněné brambory! Na první pohled obyčejné hlízy jsou ovšem v kuchyni ceněné zlatem

Bramborová medaile sice značí čtvrté místo, v kuchyni se ale brambory nedostižně drží na prvních příčkách. Zemáky, erteple či například kremple neboli brambory jsou pokrmem mnoha názvů i tváří.

Ingredience
  • 12 větších brambor
  • 250 g nivy
  • 60 g sádla
  • 1 cibule
  • 2 lžíce
  • pokrájených bylinek (tymián, petržel, šalvěj)
  • 4 stroužky česneku
  • sůl
  • olej

Zajímavostí je, že existuje přibližně 1500 různých odrůd brambor.

Brambory jsou z přibližně 80 procent složeny z vody a ze zbylých 20 procent ze sušiny, která je bohatým zdrojem minerálů, vitamínů skupiny B a sacharidů, přičemž některé sacharidy jsou v bramborách obsaženy ve formě škrobu.

Do Evropy se brambory dostaly v druhé polovině 16. století po objevení Ameriky. Po dovezení se však netěšily velké oblibě. Obilniny, luštěniny a zelenina zůstaly hlavním zdrojem potravy. Brambory se využívaly maximálně jako krmivo pro zvířata.

Do kuchyně se dostaly až v 18. století

Až teprve v 18. století, kdy špatná úroda a nutnost nasytit tisíce vojáků při válečných konfliktech zvedly v Evropě poptávku po bramborách.

Postup:
Brambory důkladně omyjeme a uvaříme v osolené vodě do poloměkka.
Odkrojíme z nich horní čtvrtinu, lehce je vydlabeme a vytřeme trochou sádla. Odkrojené části oloupeme a v míse rozmačkáme spolu s vydlabanými kousky. Cibuli oloupeme, najemno nasekáme a opečeme na zbylém sádle dozlatova. Vmícháme ji s nastrouhanou nivou a nasekanými bylinkami do rozmačkaných brambor. Česnek oloupeme a utřeme se solí. Vydlabané brambory jím potřeme a naplníme je nivovou směsí.
Dáme je na plech vymazaný olejem a pečeme v předehřáté troubě při 170 °C asi 25 minut dozlatova. Plněné brambory podáváme s různými zeleninovými saláty.

V kuchyni můžete brambory použít jako přílohu, hlavní jídlo, jako součást salátů a polévek či jako součást sladkých pokrmů. Jejich gastronomické využití je opravdu rozsáhlé.

Dobrou chuť!

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.