Ústí nad Orlicí získalo nejvyšší ratingové ohodnocení

7. říjen 2002

Nejvyšší ratingové ocenění získalo město Ústí nad Orlicí. Rating je souhrnná zpráva, která hodnotí nejen ekonomické chování města, ale i jeho výhledovou situaci. K hodnocení podrobněji analytička ratingové společnosti Klára Grammetbauerová:

"Díváme se na hospodaření města, díváme se na to, jakým způsobem pracuje s dluhy, jakým způsobem financuje svůj provoz, jestli například využívá nějaké opakující se příjmy pro profinancování svých výdajů nebo spíš jestli spoléhá na nějaké mimořádné příjmy. Město je na tom dobře, zejména proto, že způsob jakým financuje svůj provoz není závislý na svých mimořádných příjmech, což jsou příjmy z prodeje akcií, příjmy z prodeje bytů, ale naopak se orientuje se na financování svých prostředků, které má jako opakující se příjmy, což znamená z pravidla ty daňové."

ústí nad orlicí
autor: FLY
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.