V Chrudimi byla do provozu uvedena čistička odpadních vod
Chrudim dnes slavnostně uvedla do provozu nově zrekonstruovanou čistírnu odpadních vod. Celkové náklady na její zmodernizování dosáhly 105 milionů korun, z toho čtvrtinu činila státní dotace. Nová čistička v tuto chvíli disponuje třicetiprocentní rezervou své kapacity. Podrobnosti k rekonstrukci má ředitel chrudimského Vaku Petr Jirků.
"Čístírna, která byla v nějakém stavu před dvěma roky, se upravila tolik, aby byla schopná pokrýt zvýšenou potřebu a produkci odpadních vod v Chrudimi a jejím nejbližším okolí, aby dokázala pokrýt podnikatelské představy, rozšíření počtu obyvatel, velikosti podniků, počet podniků, veškeré představy města, které bude mít."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Covid měli kluci naplánovaný,‘ řekl na besedě s Rajchlem. Teď nastoupil na vnitro jako šéf sekce
-
Firma chce po Filipíncích 100 tisíc. ‚Může skončit na blacklistu,‘ říká exšéfka odboru ministerstva práce
-
Scheinherr svědčil o Dozimetru. ‚Je to ryzí charakter s praktikami StB,‘ řekl o něm Hlubuček
-
Česko bude mít čtvrtou velkou přečerpávací elektrárnu. ČEZ ji vybuduje na Orlické přehradě