V Litomyšli začíná druhá etapa oprav silničního průtahu městem

15. srpen 2023 06:50

V Litomyšli na Svitavsku dnes začíná druhá etapa oprav průtahu městem. Stavební firma bude v některých úsecích frézovat komunikaci I/35 a pokládat nový asfalt. Motoristé musí počítat s dopravními omezeními, oznámila radnice.

Silnice je celoročně zatížená tranzitní dopravou. Od úterý do soboty dělníci budou frézovat křižovatku u sokolovny a křižovatku u průmyslové zóny. Pak položí nový asfalt. Provoz vozidel po průtahu bude obousměrný. Na křižovatce do průmyslové zóny bude střídavý jednosměrný provoz, řídit ho budou během pracovní doby pracovníci stavby, v ostatní dobu tam budou semafory.

Rozkopaný srpen

Od úterý 22. srpna do pátku 25. srpna začne frézování a pokládka asfaltu na polovině křižovatky I/35 se silnicí II/35. Do centra ani z centra bude uzavírka. Objízdná trasa povede přes Svitavy, Třebovice a přes Českou Třebovou.

Ve dnech 26. až 29. srpna je naplánované frézování a asfaltování poloviny světelné křižovatky na I/35 se silnicí II/360. Práce budou na straně u autobusového nádraží. Oficiální objízdná trasa povede z okružní křižovatky u nemocnice po ulici T. G. Masaryka a pod železničním viaduktem.

autor: pta | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související