V Ústí nad Orlicí začíná tradiční akce Město v pohybu
V Ústí nad Orlicí se bude několik dní sportovat, hrát nebo tvořit. Dnes tam totiž začíná tradiční akce Město v pohybu - týden dobré pohody. Letošní 14. ročník opět navštíví slavné osobnosti, ať už sportovci nebo muzikanti.
Pódia městské slavnosti, která potrvá až do 8. června, budou patřit samozřejmě i místním dětským souborům a školám.
„Atraktivní akcí bude úterní cyklistický závod. Velice zajímavá akce bude také na Ústeckém náměstí ve čtvrtek, kdy se náměstí změní v ateliér střední školy umělecko-průmyslové,“ připojil další informace starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek.
Akce se podle jeho slov netýká jen náměstí, žije jí celé město. V pohybu jsou veškerá sportoviště, kde soutěží základní i mateřské školy, stejně jako veřejný prostor Kociánka.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Policie našla pohřešovaného chlapce ze Zlínska. Byl držen proti své vůli v chatě ve Žlutavě
-
Teroristický útok na pláži v Sydney má nejméně 15 obětí. Stříleli otec a syn
-
Převažuje pocit smutku, můžeme být ale pyšné, říká po prohře ve finále florbalistka Staňková
-
Neandrtálce velmi podceňujeme. Byli možná schopni rozdělat oheň dřív než Homo sapiens, říká Soukup