V Žamberku retail park nebude, zastupitelé odmítli změnit územní plán

23. červen 2021 13:21

Retail park v areálu pod Černým lesem v Žamberku na Orlickoústecku nebude. Zastupitelé plány na jeho výstavbu nepodpořili, rozhodli i na základě petice lidí, kteří si obchod u rekreační oblasti nepřáli.

Stavbu by umožnila změna územního plánu, který město připravuje. Zastupitelé rozhodli, že návrh na změnu rozvojového dokumentu vrátí zpracovateli, který ho přepracuje a vypustí z něj investiční záměr na retail park, který developer plánoval stavět. Zmíněné pozemky by nadále měly zůstat rekreační oblastí, řekl starosta.

Petici proti retail parku podepsalo do minulého čtvrtka 636 lidí, zastupitelé ji při rozhodování také vzali na vědomí.

Místo na procházky zůstane

V lokalitě měla stát prodejna potravin o rozloze 1450 metrů čtverečných, celá zastavěná plocha měla být 4760 metrů čtverečných včetně parkoviště pro 150 aut. Spoluautor petice Lukáš Lyer řekl, že do sportovně rekreačního areálu místní rádi chodí na procházky, nový obchod by tam zvýšil dopravu. Těsně by sousedil s rekreační oblastí.

„Město musí nejprve vědět, zda vůbec nějaké další obchody potřebuje. Pokud zjistí, že ano, teprve pak pro ně může hledat vhodné lokality. A tou rekreační areál Pod Černým lesem rozhodně není,“ dodal Lyer.

autor: pta | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související