Ve Slatiňanech budou pořádek hlídat strážníci městské policie
Pořádek ve Slatiňanech na Chrudimsku budou hlídat strážníci městské policie. Město se zhruba 4000 obyvateli koupilo službu městské policie od Chrudimi. Obec zaplatí náklady na každý výjezd a do chrudimské městské kasy půjde i polovina z vybraných pokut. Pokračuje starosta Slatiňan Ivan Jeník.
"Obecní kasu do konce letošního roku, protože máme takzvanou zkušební dobu na tři měsíce, by to mělo stát zhruba padesát tisíc korun. Padesát procent z vybraných pokut půjde do naší kasy, tudíž by se provoz o to zlevnil. Neděláme to kvůli pokutám nebo penězům, ale spíše pro ochranu majetku našich spoluobčanů. Nejčastěji se potýkáme s problémy se špatným parkováním a s rychlostí jízdy."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Český plukovník se stane generálem a zamíří do týmu šéfa jednoho z velitelství Severoatlantické aliance
-
Husajna týrali, pak se sám stal iráckým ‚řezníkem‘. Naštval Američany a plánoval útok v Praze
-
Spojení s Rumunskem jako ‚plán B‘, jak se dostat do EU? Extrémní řešení, ale ne nemožné, říká politolog
-
Po Adamu Bernauovi z Návštěvníků je v Brně pojmenovaný most. Stojí na místě seriálového domu