Víme, jak bude vypadat Velká pardubická i kde můžete parkovat

6. říjen 2017
Velká pardubická (126. ročník)

Druhá říjnová neděle má jednoznačnou hlavní atrakci. Legendární dostih nabídne 127. ročník. Přes 300 lidí pracuje na tom, aby všechno klapalo. O diváckou pozornost si ve Velké pardubické říkají i zahraniční koně.

Na startu letošního ročníku nebudou chybět zástupci francouzských stájí. „Z toho máme obrovskou radost, protože není jednoduché sem pozvat a dostat zahraniční koně, zvlášť v takovéto kvalitě. Opravdu velký úspěch diplomacie,“ myslí si ředitel Dostihového spolku Pardubice Martin Korba.

Akci chystají stovky lidí

Na přípravách víkendu se podle něj podílí přes 300 lidí. Hlavní dostih se bude přenášet i do Francie díky spolupráci s francouzskou sázkovou kanceláří. „Závod budou sledovat taky v dalších zemích. Přenos chystá třeba i anglický kanál. Zájem v Evropě o náš dostih skutečně je.“

Čtěte také

Zmíněné Francouze Velká zajímá i kvůli tomu, že naposledy v Pardubicích uspěli před sedmdesáti lety a letos nejsou bez šancí. „Podle expertů francouzský kůň v sedle s Honzou Faltejskem je opravdu velký favorit. Samozřejmě držím palce všem našim zástupcům v čele s loňským vítězem, kterým je Charme Look. Toho by měl jet žokej Stromský. Ten má zatím v Pardubicích obrovskou smůlu,“ připomíná Korba.

K Latě Brandisové se zatím nikdo nepřidal

Slavit se o víkendu bude i osmdesát let od vítězství jediné ženy v legendárním dostihu, tedy komtesy Laty Brandisové. Dodnes zůstává jedinou ženou, které se to povedlo. „Naše pozvání přijaly dámy, které v minulosti jely Velkou pardubickou. Stanou se kmotrami nové knihy Miloslava Nehyby o historii Velké pardubické.“

Kvalifikace na Velkou pardubickou

K dostihům rozhodně patří i různé kloboukové kreace. Pořadatelé vyhlásili návštěvnickou soutěž o nejhezčí a nejoriginálnější klobouk.

Jak se tam dostat?

Pro cestu na závodiště můžete využít posílených autobusových a vlakových spojů. Mezi pardubickým hlavním nádražím a zastávkou Závodiště budou jezdit speciální historické motorové vlaky, zvláštní vlak vyrazí i z Prahy.

Samozřejmě se dá jet taky autem. Letos bude jiný systém parkování. Otevřené budou plochy v lokalitě plochodrážního stadionu Zlatá přilba a přilehlého fotbalového hřiště ve Svítkově. Odtamtud bude diváky svážet kyvadlová doprava. Tradičně můžete zaparkovat na uzavřené silnici I/37 směrem na Chrudim v úseku mezi kruhovým objezdem a Dražkovicemi. Zůstávají i parkovací plochy u vojenské brány letiště.

Základní program – neděle 8. října
  • 11:00 slavnostní zahájení

  • 11:30 start prvního dostihu

  • 12:30 křest knihy

  • 16:40 start hlavního dostihu 127. Velké pardubické

Ředitel Dostihového spolku Pardubice Martin Korba