Volby 2020: Debaty lídrů stran a hnutí, které kandidují do zastupitelstva Pardubického kraje

25. září 2020

O hlasy voličů se v našem kraji uchází celkem 18 subjektů. Představil jsme je vám i v předvolebních debatách. Složení hostů jednotlivých debat určil za účasti notáře los. Do debat jsme pozvali primárně lídry jednotlivých kandidátek, zúčastnit se ale mohl jakýkoli zástupce daného subjektu, který figuruje na krajské kandidátce.

Všechny epizody

V předvolebních debatách před krajskými volbami jsme představili nejen kandidáty jednotlivých stran, hnutí a koalic, ale především jejich program. Konkrétně jsme se zaměřili na to, co je důležité, aby se nám v kraji dobře žilo.

Čtěte také

Zeptali jsme se na současnou situaci ohledně pandemie covid-19 a roli krajů při jejím řešení.

Dalším tématem byl turistický ruch v Pardubickém kraji. Ten se totiž pravidelně umisťuje na žebříčku návštěvnosti na spodních příčkách. V té souvislosti nás zajímal názor na budoucnost pardubického letiště.

Zástupci politických subjektů také diskutovali o zdravotnictví v našem kraji. Jak zajistit vyrovnané financování nemocnic při zachování zdravotní péče?

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová