Vrtulníky chrudimské posádky na letišti zůstanou

14. květen 2004

Vrtulníky chrudimské posádky na letišti zůstanou. To je výsledek jednání mezi armádou a občanským sdružením Zóna klidu Chrudimska. Jeho zástupce podnikatel David Beran tvrdil, že letiště není uzpůsobeno startům vrtulníků. Navíc poukazoval na hluk, který stroje vydávaly. Sdružení chtělo po vojácích, aby využívali k výcviku jiné prostory, než jsou pozemky na chrudimském letišti. Jak uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý, jednání skončilo kompromisem.

"Město se ujalo role zprostředkovatele mezi občanskou iniciativou a armádou České republiky ohledně vysvětlení si a vyjasnění potřeb a nutností létání vrtulníků a provádění výcviku v prostorách městského letiště a myslím si, že jednání dopadlo relativně dobře, všechny tyto věci se vysvětlily, armáda si řekla, jaké jsou jeji limity navíc a občanská iniciativa to bude pravděpodobně respektovat."

výsadek z vrtulníků
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.