Vysoké Mýto začíná s opravou Pražské brány, vrátí se na ni Alšova sgrafita
Pražskou bránu ve Vysokém Mýtě začínají opravovat. Do konce září proběhne nejen rekonstrukce po stavební stránce, ale vrátí se na ni i původní výzdoba, tedy sgrafita z konce 19. století podle původního návrhu Mikoláše Alše.
„Nejprve se provede průzkum kamenných prvků, omítek, zdiva a poté se teprve přikročí k obnově sgrafit,“ přibližuje starosta Vysokého Mýta Miloslav Soušek.
„Vysoutěžená částka dnes představuje 728 tisíc korun a dostaneme na to dotaci 400 tisíc korun z Programu regenerace městských památkových rezervací. Předpokládáme, že ukončení všech prací bude ke dni 30. 9. 2013,“ dodává starosta Soušek.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Do Česka by se mohla vozit ukrajinská ropa. Ožít by tak měl opět ropovod Družba
-
V případě nebezpečí lidé neutíkají, ale navzájem si pomáhají, tvrdí odborníci na chování davu
-
ONLINE: ‚Tito lidé bojují proti nám.‘ Rusko podle Kyjeva nuceně mobilizovalo přes 46 tisíc Ukrajinců
-
‚Pokud se nic nezmění, Babiš bude ve vážném střetu zájmů,‘ uvedl Pavel na debatě se studenty v Brně