Zámek v Moravské Třebové ožije příběhem Noci na Karlštejně

28. červen 2021

Muzikál Noc na Karlštejně uvidí lidé opět na několika českých hradech a zámcích.  Jednou ze zastávek  je Moravská Třebová. Představení se bude na nádvoří zámku hrát 9. a 10. července.

Inscenace měla premiéru v červnu 2016 na karlštejnském nádvoří. Příběh, podle něhož na hrad nesměly žádné ženy, se sem vrátil po 45 letech u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV.

V létě 2020 představení nominované na cenu Thálie domovskou scénu opustilo. Po čtyřech vyprodaných sezónách na Karlštejně tvůrci nabídli divákům divadelní zážitek na jiných památkách a zaznamenali opět úspěch. Turné proto opakují i letos.

Muzikál se na několika hradech a zámcích hraje ve stejném obsazení jako na Karlštejně. „Naše inscenace vtahuje zámky a hrady do děje, využíváme prastarých divadelních zvyků, hrajeme po celém nádvoří, z oken i z cimbuří,“ popsal režisér Václav Knop.

V Noci na Karlštejně účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, televizních seriálů a filmů, například Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš nebo Ivana Korolová.

Na zámku v Moravské Třebové mohou lidé představení vidět 9. a 10. července. Dále se hraje například na zámcích Konopiště, Kuks nebo vodním hradě Švihov.

Mediálním partnerem letního turné muzikálu Noc na Karlštejně je i Český rozhlas Pardubice.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.