Zapečená kuřecí stehna. Pokud je máte také raději než prsa, udělejte si je podle našeho receptu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03611912.jpeg
0:00
/
0:00

Kuře - to je klasika. Buď smažené kuřecí řízky nebo pečené naprosto klasicky, jako je to v tomto receptu, s pěkně křupavou kůžičkou a vůní másla. Kombinace s opečenými bramborami dodá tomuto pokrmu lahodnost. 

Stehna nejčastěji pečeme, ale také smažíme, dusíme, plníme, vaříme, zapékáme, grilujeme. Mnoho lidí má stehna raději než prsa, jelikož nejsou tolik suchá.

Suroviny:
8 vykostěných kuřecích stehen, 8 plátků šunky, 8 plátků tvrdého sýra, 1 pórek, plnotučná hořčice, Niva, eidam, sůl, mletý pepř, sladká mletá paprika, rostlinný olej

Postup:
Vykostěná stehna umyjeme, osušíme, osolíme, posypeme mletým pepřem a na pánvi opečeme na rozpáleném oleji.
Maso rozložíme na pekáč, potřeme hořčicí, jemně posypeme mletou paprikou, poklademe kolečky pórku, položíme plátek šunky, plátek sýra a nakonec dáme na každý plátek kousek másla. Přelijeme výpekem, do kterého nalijeme trochu vody. Vše přikryjeme alobalem a dáme péct do trouby předehřáté na 200 stupňů asi na třicet minut. Pak odstraníme alobal, vše posypeme nastrouhanou směsí Nivy a eidamu. A ještě vše zapečeme.
Podáváme s opečenými bramborami.

Pro svou jemnou chuť, nízké množství tuku, obsah bílkovin, lehkou stravitelnost se kuřecí maso těší u nás oblibě. Kromě prsou připravujeme nejčastěji stehna s kůží i bez ní.

Kuřecí stehna koupíme porcovaná nebo pod názvem paličky, a to chlazená či mražená. Seženeme je v řeznictvích, drůbežích prodejnách a v mrazácích v obchodech s potravinami. Chlazená kuřecí stehna skladujeme v ledničce maximálně 4 dny, mražená v mrazáku do jednoho roku.

Kuřecí stehna s cherry rajčaty v pekáči
autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.