Zdraví a skvělá chuť v jednom. To je zapékaný květák s brokolicí, sýrem a jogurtem

Květák neboli lidově karfiol je rostlina vyšlechtěná z divoké brukve stejně jako například kedluben, kapusta či zelí. Jako zeleninu využíváme jeho zdužnatělé květenství, od něhož byl název vytvořen.

Květák je oblíbený nejen u osob, které nejedí maso, ale jeho skvělou chuť miluje spousta lidí. Dokonce i děti, které se běžně raději zelenině vyhýbají, květáku neodolají. Jak je to možné?

Pečený květák

V kuchyni má květák velké uplatnění. A některé recepty, jako například smažený květák, nebo mozeček či květákové placičky, se již staly klasikou. Vyzkoušejte tentokrát jinou, ale o nic méně chutnější variantu úpravy.

Suroviny:
1 střední květák, 1 malá brokolice, 240 ml mléka, 230 ml řeckého jogurtu, 100 ml olivového oleje, 3 vejce, 3 lžíce hladké mouky, 1 lžíce nasekané petrželky, 1 balení prášku do pečiva, 100 g sýru, sůl a pepř

Postup:
Květák i brokolici rozdělte na malé růžice a uvařte je ve vroucí vodě doměkka.
Na omáčku smíchejte jogurt, vejce, mouku, kypřící prášek, mléko, petrželku, sůl, pepř a olej. Promíchejte do hladké směsi. Předehřejte troubu na 200 °C. Zeleninu zalijte 2/3 množství omáčky a směs přendejte do vymazané zapékací mísy. Přilijte zbytek omáčky a pečte, dokud se směs trochu neopeče. Poté posypejte strouhaným sýrem a pečte dalších deset minut.
Poté vyndejte z trouby a nechte chvíli chladnout a podávejte.

Zajímavost:

Předtím, než začnete s přípravou vašeho oblíbeného květákového pokrmu, doporučujeme ho důkladně omýt, případně ho na chvíli namočit do studené octové vody, která vyplaví veškeré nečistoty. Předejdete totiž i nepříjemnému zápachu, který hrozí při nedostatečném omytí. Poté nejprve odřízněte košťál, následně můžete květák dle vámi vybraného receptu ručně rozdělit na růžičky potřebné velikosti či nakrájet na plátky.

autor: baj

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?