Zlaté play-off, baráž je o život, porovnává pardubický útočník Rolinek

17. duben 2017

Baráž o účast v příštím ročníku hokejové extraligy míří do finiše. Její 9. kolo podpořilo optimistická očekávání fanoušků jihlavské Dukly, ale potěšilo také příznivce pardubického Dynama. Vždyť jejich tým si odvážel z Karlových Varů velmi důležitou výhru 5:3.

„Zlaté play-off, to je radost hrát. Baráž je o život a doléhá to na nás všechny,“ přiznal jeden z nejzkušenějších pardubických borců a také autor dvou velikonočních gólů Dynama, Tomáš Rolinek.

Jako správný kapitán ovšem nezkoušel chválit sám sebe, ale spoluhráče.

„V oslabeních jsme si hrábli až na dno, ale skvěle jsme je ubránili. Klobouk dolů před klukama, kteří to hráli.“

Však ani asistent pardubického trenéra Pavel Marek nemusel dlouho přemýšlet nad otázkou, za co by hráče po nedělním utkání pochválil.

„Pochválil bych je za ohromnou bojovnost. Ve třetí třetině jsme měli spoustu vyloučených hráčů a doslova hrstka kluků to dokázala ubránit. Toho vítězství si strašně ceníme,“ uvedl Pavel Marek.

V hokeji už to tak funguje, že když se jedni radují, druzí truchlí. Karlovarští hráči se mohli tvářit provinile především při pomyšlení na svoje neškodné přesilovky.

„Měli jsme v závěru několik přesilovek, se kterými jsme si nedokázali poradit. Máme něco nacvičeného, ale nebyl tam potřebný klid. Nezvládli jsme to,“ povzdechl si asistent trenéra Mikuláš Antonik

„Baráž ještě nekončí, šance tam ještě je,“ zkouší si naordinovat optimistickou náladu karlovarský útočník Dávid Gríger.

Extraligovou šanci ovšem cítí také ostatní týmy. Především nečekaně úspěšná Dukla Jihlava, která vede tabulku baráže. Po neděli ale také Pardubice.

„Jsme strašně rádi za to, že jsme urvali tři body,“ dodává Tomáš Rolinek za sebe i pardubické spoluhráče.

 
Baráž o hokejovou extraligu | 9. kolo
 TýmZVVPPPPSkóreB
1.HC Dukla Jihlava9250225:2016
2.HC Dynamo Pardubice9313228:2614
3.ČEZ Motor České Budějovice9312317:2213
4.HC Energie Karlovy Vary9213324:2611
 
autor: apr
Spustit audio