Změny v hokejovém Dynamu: Nový sportovní manažer i šéf představenstva

Jaromír Kverka je novým sportovním manažerem HC Energie

Hokejový klub HC Dynamo Pardubice bude pravděpodobně mít nového sportovního manažera. Podle vyjádření klubu by jím měl být Jaromír Kverka. Předsedou představenstva zase Martin Sýkora. Dušan Salfický v organizaci zůstává. Klub tak reaguje na nepovedenou letošní sezónu, kterou musel zachraňovat až v baráži.

Dozorčí rada HC Dynamo Pardubice po několikahodinovém jednání navrhla na pozici sportovního manažera klubu bývalého hokejistu Jaromíra Kverku. V komuniké zveřejněném na webu klubu se doslova píše: „Dozorčí rada doporučuje představenstvu, aby bez zbytečného odkladu uzavřelo smluvní vztah s panem Jaromírem Kverkou na funkci sportovního manažera klubu.“

Sedmačtyřicetiletý Kverka je bývalý hokejový útočník. S pražskou Spartou získal i dva extraligové tituly. Hrál také v Jihlavě nebo Karlových Varech. Po změně na pozici sportovního manažera klubu volali i někteří fanoušci i opoziční zastupitelé.

Jaromír Kverka v době, kdy trénoval Karlovy Vary

Dozorčí rada zároveň zvolila třetím členem představenstva klubu Martina Sýkoru a doporučuje, aby byl bez zbytečného odkladu zvolený předsedou. Sýkora působí jako manažer vztahů s veřejností v Elektrárnách Opatovice.

Salfický na jednání nebyl, ale zůstává

Dušan Salfický zůstává na pozici generálního manažera, i když se jednání dozorčí rady nezúčastnil. Podle důvěryhodného zdroje totiž odjel na dovolenou. Právě Salfický, který je zároveň městským i krajským zastupitelem za hnutí ANO, některým fanouškům vadil a přičítali mu neúspěchy posledních několika sezon.

Neúspěšná sezóna

Letošní sezóna pardubickému celku nevyšla. Po základní části bylo Dynamo na posledním místě a spadlo až do baráže, kde muselo extraligovou příslušnost zachraňovat. To se nakonec týmu kolem veteránů Tomáše Rolinka a Petra Sýkory povedlo.

Spustit audio
autor: Josef Ženatý|zdroj: HC Dynamo Pardubice

Související