Co dělám v rozhlase:
Připavuji a moderuji pořad Jak to vidí...
Před rozhlasem:
Vystudovala jsem žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a na podzim 1989 zakotvila v Československém rozhlase v Praze. Ve federálním vysílání jsem se od přípravy zpráv dostala k moderování živého vysílání od Dobrého jitra až po odpolední proud, a to ve slovenštině. V zahraniční redakci jsem se pak věnovala dění na Balkáně, ve střední Evropě a Latinské Americe.
Po rozdělení Československa jsem za čtvrt roku ve slovenské redakci zahraničního vysílání změnila místo. Přijala jsem nabídku nového českého ministerstva zahraničí a stala se zástupkyní ředitele tiskového odboru. Byla to výborná zkušenost, ale když po roce a půl pilování češtiny přišla nabídka vrátit se za mikrofon, „volání divočiny“ zvítězilo. Od ledna 1997 do září 2001 jsem působila jako zahraniční zpravodajka Českého rozhlasu v Německu a měla to štěstí, že jsem sídlila nejdříve v Bonnu a také v Berlíně. Profesně i lidsky to byla životní zkušenost, která se mi nesmazatelně vryla pod kůži.
Do Německa jsem pak pět let pravidelně vyjížděla za reportážemi a rozhovory pro Mladou frontu Dnes jako zahraniční redaktorka. Málokoho proto překvapilo, když jsem v únoru 2007 odjela sbírat další novinářské zkušenosti do Hamburku. K návratu do Prahy mě přiměla nabídka spolupodílet se na přípravě mediální koncepce českého předsednictví v EU v prvním pololetí 2009. V tu dobu mě oslovila Dvojka, a já se tak v září 2008 vrátila za mikrofon.
Co mě baví:
Mojí vášní jsou už od malička divadlo, hudba, ale i cestování a cizí jazyky. Proto také polovinu mé rozsáhlé knihovny tvoří mapy, atlasy, učebnice a slovníky. Považuji za samozřejmost naučit se alespoň pár frází jazyka země, kde strávím třeba jen krátkou dovolenou. Ať je to bulharsky nebo finsky.
Všechny články
-
Novinář Rokos: Palestinci umírají hlady. Izrael i Česko přehlížejí v Gaze humanitární právo
Akutní podvýživou trpí každé desáté dítě v Pásmu Gazy, kvůli katastrofální humanitární situaci čelí Izrael sílící mezinárodní kritice. Česko ale účinný tlak blokuje.
-
Ekonom Hindls: Agresivní celní jednání Trumpovi nese investice z Japonska. Pro Evropu je to problém
Japonsko se zčásti vyhne 25% clům, kterými Trump zemi vyhrožoval. „Pro Evropu je to další signál, aby se vzájemně pokusila se Spojenými státy dohodnout,“ míní Hindls.
-
Tomáš Zima: Klíčovou zdravotní péči zajistíme i při blackoutu nebo kyberútoku. AI se neunaví
Ohrožuje stárnutí populace včetně zdravotníků dostupnost péče do budoucna? Jak jsou nemocnice připravené na výpadky proudu a digitálních systémů při kybernetických útocích?
-
Sociolog Prokop: Chybí jim vize a upřímnost? Dvě hlavní strany vůbec nevydaly předvolební programy
Kampaň před říjnovými parlamentními volbami bude pomalu nabírat na intenzitě. Ostrou fázi lze podle expertů očekávat až v září.
-
Politolog Kubáček: O čem je kampaň, když ne o ekonomice? Programový cynismus ohrožuje volební soutěž
„Když budeme mít štěstí, poslední tři týdny před volbami se začne řešit program a ekonomika,“ žehrá politolog Kubáček. Většina stran dosud nezveřejnila, co voličům nabízí.
-
Kosatík: Ficova argumentace slovenskou suverenitou je starodávná. Evropa je mezinárodní společenství
Robert Fico včera odpověděl na nedělní dopis českého premiéra – požádal ho, aby respektoval slovenský státní zájem a poskytl Slovensku do budoucna záruky o dodávkách plynu.
-
Politolog Lubomír Kopeček: Vláda a opozice drží pozice. Třetina voličů ještě váhá, koho v nich zvolí
Rozdělení české politické scény připomíná situaci z roku 2021, jen s prohozenými rolemi vlády a opozice. Jak si vedou uskupení, která do voleb staví společné kandidátky?
-
Ekonomka Jana Klímová: Babiš ve videu o blackoutu šíří konspirace. Data ukazují mechanickou závadu
Provozovatel přenosové soustavy ČEPS dál vyhodnocuje, co přesně se stalo při masivním výpadku elektřiny v Česku. Co říkají předběžné závěry?
-
Socioložka Tabery: Češi chtějí jíst zdravě, realita ale pokulhává. Uzenin se chce vzdát málokdo
Podle průzkumu roste zájem Čechů o zdravější stravování. Co máme rádi na talíři? A proč se nedokážeme vzdát uzenin nebo hovězího masa?
-
Demograf Kučera: Sociální sítě mění hodnoty mladých. Odkládání rodičovství je jedním z důsledků
Česká republika zaznamenala historicky nejnižší počet narozených dětí. Proč lidé odkládají rodičovství? Jak do toho vstupují změny hodnot, sociální sítě a nejistota vztahů?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »