Od března 2008 sledoval rozhodování o záležitostech Evropské unie přímo z centra dění – Bruselu. Už když byl zpravodajem v Polsku (2000–2004), sledoval unijní tématiku hlavně z pozice příprav největšího nového členského státu na vstup.
Během působení v Bruselu odskakoval také k belgickým, nizozemským a lucemburským tématům. Šlo především o zápisníky a reportáže o obyčejných lidech a krásných místech nebo tradicích těchto zemí. Po návratu z Bruselu nějaký čas vedl zahraniční redakci, ale rád se zas vrátil k redaktorské práci. Sledoval například přelomové prezidentské volby ve Francii (2017) nebo dění ve Španělsku a separatistické tendence v Katalánsku. Monitoroval také příliv ukrajinských uprchlíků na polské hranic po začátku ruské agrese na jaře 2022.
Od července 2023 je jeho působištěm Washington v USA.
Všechny články
-
Texasany oslnil český křišťál i koláče. V krajanském centru v Houstonu si můžete zkusit i paličkovat
V texaském Houstonu žije tam nejvíc Čechoameričanů ve Spojených státech. A už víc než 15 let ve městě funguje i České centrum a muzeum.
-
Od Iwo Jimy po Pouštní bouři. Válečná loď USS Wisconsin sloužila americkému námořnictvu půl století
Začátkem května před 80 lety se válka v Evropě chýlila ke konci. V Tichomoří ale ještě Japonsko svádělo se spojenci tvrdé boje. Zapojila se do nich i loď USS Wisconsin.
-
Uplynulo 160 let od atentátu na Abrahama Lincolna. Proč mu tehdy nikdo nedokázal zabránit?
Toho večera 14. dubna 1865 byla na programu Fordova divadla ve Washingtonu komedie o třech dějstvích. Oslavovala se kapitulace jižanské armády. Nikdo netušil, co má přijít.
-
160 let od konce války Severu proti Jihu: „Když se vzdají, nechte je jít,“ vzkázal Lincoln
Občanská válka ve Spojených státech úplně skončila až na začátku léta 1865. K podpisu dohody o kapitulaci armády Konfederace došlo ale už na začátku dubna ve vsi Appomatox.
-
Čeští baseballisté změřili síly s americkými profesionály. Dresy z floridského soustředění vydraží
Na floridské hřiště vybíhali Češi v modrých dresech s palmami, které pomohou financovat výjezd českého baseballového dorostu na mistrovství světa na Tchaj-wanu.
-
Lynchburg ve Virginii je krásné místo v kopcích. Okusíte tu historii i jižanskou pohostinnost
Krása bývá skrytá v detailu. Krásu budování měst na americkém kontinentu ukrývají malá sídla na východě Spojených států. Třeba jako skoro 80tisícový Lynchburg ve Virginii.
-
Vinnetou z masa a kostí vypadá spíš jako Mexičan. Jak se žije dnešním Apačům?
Legendární německé filmy zidealizovaly Apače jako mírumilovný kmen urostlých, šlachovitých lidí s černými vlasy. Skutečnost byla úplně jiná.
-
Účinky léčivých pramenů v Bedford Springs znalo už původní obyvatelstvo Ameriky. Pak zvítězil byznys
Lázním Bedford Springs v pensylvánských horách se říkalo americké Karlovy Vary. Zdejší minerální prameny léčily i choroby amerických prezidentů.
-
Věznice, kde by chtěl žít každý? V Burlingtonu nabídli odsouzencům v 19. století víc světla i topení
Americká věznice v Burlingtonu byla v 19. století na svou dobu velmi moderní, a tak bývaly její cely v zimě poměrně zaplněné. Navrhl ji architekt Washingtonova památníku.
-
Svišť Phil rozhodl: jaro ještě nepřijde, minimálně ne v Severní Americe
Pensylvánské město Punxsutawney je známé svou tradicí, kterou proslavil i snímek Na Hromnice o den více. Vždy 2. února tady totiž svišť Phil věští, jestli už přijde jaro.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »