Proti úzkostem péčí o sebe. Možná najdeme věci, které pomáhaly, a dělat jsme je přestali, doporučuje sociální vědec

Nemusíme veškeré pití alkoholu patologizovat. Akorát je problém, když je toho moc, když to narušuje naše fungování a když tím řešíme jiné problémy, myslí si sociální vědec Winkler
„Práce, sociální oblast, fyzická oblast, spánek, emoce, komunikace: ve všech najdeme věci, které mohou posilovat naši psychickou odolnost, nebo ji narušovat,“ míní Petr Winkler z Národního ústavu duševního zdraví. Jak se učí o duševním zdraví v zahraničí? Jak zvládat „ponorku“ v uzavřeném prostoru či konflikty obecně? „Označíme si emoce, které vznikají na základě určitých situací, rozfázujeme na naši vnitřní tendenci nějakým způsobem jednat,“ popisuje mechanismus sebeanalýzy.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Národní park povolil apartmánový komplex v srdci Krkonoš, ministerstvo rozhodnutí zrušilo
-
Peníze nepedagogům půjdou od příštího roku nejspíš z kas zřizovatelů. Senát schválil školskou reformu
-
Ovlivní dánské předsednictví Rady EU spor s Trumpem o Grónsko? ‚Kodaň své role nezneužije,‘ říká analytik
-
Kouř z požárů v Sasku je cítit i na severu Čech, možná dorazí až na Vysočinu. Hasiči radí omezit větrání