Arnošt z Pardubic v novém kabátě kotví v Pardubicích, prošel zkouškami

9. květen 2012

V Pardubicích znovu kotví výletní loď Arnošt z Pardubic, tentokrát v nových barvách města. Připlula v pondělí v podvečer z Přelouče, kde byla po opravě znovu spuštěna na vodu.

Během čtyř měsíců prošla nákladnou rekonstrukcí. Má novou strojovnu a nové motory a díky přidaným plovákům je teď loď stabilnější. Výletní loď prošla zkouškami pod revizním dohledem.

„Tam zkoušíme úplně všechno. Než dostaneme klasifikační průkaz, tak musíme mít loď v naprostém pořádku. Pak můžeme požádat o vystavení lodního osvědčení. Až budeme mít lodní osvědčení, tak můžeme vozit veřejnost. Drobnosti se našly, které se musí odstranit, když se to podaří, tak 15.květnu bychom mohli pro veřejnost jezdit,“ říká kapitán lodi Václav Polák.

U přirážení lodi do pardubického přístaviště byla naše kolegyně Iveta Záleská, která pro vás natočila zajímavou reportáž, ve které vás zavede do útrob opravené výletní lodi.


Zobrazit místo Trasa, po které se Arnošt z Pardubic pohybuje na větší mapě

autoři: ZAL , KAL
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.