Arnošt z Pardubic v novém kabátě kotví v Pardubicích, prošel zkouškami

9. květen 2012
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Arnošt z Pardubic v přístavu

V Pardubicích znovu kotví výletní loď Arnošt z Pardubic, tentokrát v nových barvách města. Připlula v pondělí v podvečer z Přelouče, kde byla po opravě znovu spuštěna na vodu.

Během čtyř měsíců prošla nákladnou rekonstrukcí. Má novou strojovnu a nové motory a díky přidaným plovákům je teď loď stabilnější. Výletní loď prošla zkouškami pod revizním dohledem.

„Tam zkoušíme úplně všechno. Než dostaneme klasifikační průkaz, tak musíme mít loď v naprostém pořádku. Pak můžeme požádat o vystavení lodního osvědčení. Až budeme mít lodní osvědčení, tak můžeme vozit veřejnost. Drobnosti se našly, které se musí odstranit, když se to podaří, tak 15.květnu bychom mohli pro veřejnost jezdit,“ říká kapitán lodi Václav Polák.

U přirážení lodi do pardubického přístaviště byla naše kolegyně Iveta Záleská, která pro vás natočila zajímavou reportáž, ve které vás zavede do útrob opravené výletní lodi.


Zobrazit místo Trasa, po které se Arnošt z Pardubic pohybuje na větší mapě

autoři: ZAL , KAL
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser