Bára Štěpánová je známá herečka, ale také ráda moderuje a načítá zajímavá čtení. „Za nabídku jsem byla ráda. Je to takový malý formát, ale potěší to.“ Nakonec v České televizi jste její hlas mohli slyšet v pořadu Cestománie. Přesto přiznává, že není moc cestovatelský typ, ale když někde vystupuje, ráda si tam zajde na výlet.
Nejraději má trojúhelník Mariánské Lázně, Karlovy Vary a Františkovy Lázně. Obdivuje historii i parkovou úpravu. Sem se vrací opakovaně. „Lidi říkají, že tam přece už nemůžu nic nového vidět, ale mám pocit, že vždycky tam něco krásného k vidění nebo nějakou zajímavost najdu.“
Zážitek, který se jí vepsal pod kůži
„Vyšla jsem pěšky z Pomezních bud na Sněžku. Šli jsme brzy ráno, aby ještě nebylo horko. Říkala jsem si, že to je šest a půl kilometru, tam jsme za hoďku. Ale nedomyslela jsem, že to převýšení stojí člověka trochu víc sil, takže jsme šli dýl a pěkně jsme se zapotili. Nahoře mě pak ve frontě na občerstvení poznaly nějaké dámy, které vyjely lanovkou, měly lodičky a byly krásně namalované a chtěly se semnou fotit. Já zpocená, s kšiltovkou, no to nebylo fér,“ vypráví s nadsázkou Bára Štěpánová.
A co by po takovém výšlapu uvítala? „Aby lidé, kteří to vylezou pěšky, měli přednostní právo ve frontě na občerstvení.“
Všechny články
-
Za počátek pravidelného měření v meteorologické stanici Klementinu se považuje rok 1752
V pražském Klementinu zavedl vedle pozorování hvězd také zaznamenávání stavu počasí první ředitel tamní hvězdárny. Bylo to kvůli využití v zemědělství.
-
Pochod Praha–Prčice je nejznámějším dálkovým pochodem v Česku. Jeho historie sahá do roku 1966
Pochod Praha–Prčice je nejznámějším organizovaným turistickým a dálkovým pochodem v Česku. Jeho historie sahá do roku 1966.
-
Relikviář svatého Maura je po korunovačních klenotech druhou nejvýznamnější zlatnickou památkou
Relikviář svatého Maura na zámku v Bečově nad Teplou je výjimečnou zlatnickou památkou v Česku. Veřejnost o něm neměla dlouho ponětí.
-
Lesní železnici v Rajnochovicích se po válce už nepodařilo obnovit. Dnes vláček slouží turistům
Na úpatí Hostýnsko-vsetínské vrchoviny najdeme Rajnochovice s jejich unikátní železnicí. Vedla původně po úbočích svahu od parní pily až do revíru nad Podhradní Lhotu.
-
Pojmenování oblasti Česká Sibiř zpopularizoval žurnalista a Masarykův životopisec Jan Herben
Česká Sibiř je jméno pro území na rozhraní jižních a středních Čech mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem. Některé vrcholy se dostávají až k výšce 700 metrů.
-
Hořický trpaslík je nejvyšší sochou v Česku. Myšlenka vytvořit pískovcové dílo vznikla v roce 1994
Socha Hořického trpaslíka je nejvyšší sochou v Česku. Sesadila z trůnu dosud kralujícího devítimetrového Jana Žižku na pražském Vítkově.
-
Obří sud v Mikulově je svého druhu největším vinným sudem v Česku
Obří sud v Mikulově je svého druhu největším vinným sudem v Česku a zároveň ve střední Evropě. Najdete ho ve sklepní místnosti tamního zámku.
-
Hromnickému jezírku se také říká Červené kvůli jeho zbarvení. Najdete ho nedaleko obce Třemošná
Hromnické jezírko není velké, ale na svou velikost poměrně hluboké a zajímavé svou historií. Najdete ho nedaleko obce Třemošná a je ukryté 60 metrů pod okolním terénem.
-
Kamenný most v Písku je nejstarším kamenným mostem v Česku. Má sedm oblouků a délku skoro 110 metrů
Kamenný most v Písku byl postaven v gotickém slohu ještě před koncem 13. století na takzvané Zlaté solné stezce. Sochařskou výzdobu získal až v době barokní.
-
Karlovarské Vřídlo s teplotou kolem 73 °C je nejteplejším pramenem v Česku
O existenci termálních pramenů na dnešním Karlovarsku, podle některých historických dokladů, věděli už staří Keltové a Římané. Předkové je brali jako důkaz boží moci.