České dráhy dluží opravně v České Třebové

19. únor 2003

České dráhy stále dluží železniční opravně v České Třebové. Jak potvrdil Českému rozhlasu ředitel ČMKS lokomotivy Rudolf Sýkora, jde o milionové částky.

"V současné době se k tomu dá říct to, že se jedná stále o milionové částky, přesné číslo v tuto chvíli uvést nemůžu, protože se provádí inventarizace všech závazků a pohledávek, která bude v průběhu krátkého období uzavřena. Nicméně potvrzuju, že se stále jedná o milionové částky. V současné době to vypadá tak, že jsme dostali oficiální dopis z nové vzniklé organizace Správa dopravní železniční cesty, která vlastně garantuje veškeré závazky, které zbyly za Českými drahami, státní organizací. Na tyto závazky je garance státu, takže lze předpokládat, že v průběhu nějakého období budou uhrazeny."

vlak ve stanici
autor: FLY
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.