Cukrovar v Hrochově Týnci čeká demolice po Novém roce
Majitel objektu společnost Eastern Sugar přitom žádala Státní zemědělský intervenční fond o povolení restrukturalizačního plánu, který by areál umožnil zachovat. Fond ale tuto žádost zamítl a cukrovar zmizí do konce příštího roku. Pokračuje starosta Hrochova Týnce Miloslav Besperát.
"Už to přebrala minulý týden firma z Plzně, která bude demolici provádět. Po Novém roce by se mělo začít demolovat. Tam je klid a mír teď momentálně, až takový nezvyklý klid, že jsem tady zvyklí, že ten cukrovar fungoval. Teď tam je klid, nikde tam prakticky není vidět člověka, takže je to takové trošku strašidelné."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
‚Babiše se to už netýká.‘ Novela o střetu zájmů podle Schillerové nevznikla kvůli premiérovi
-
Trump vyzval Izrael k zastavení úderů v Libanonu. Útočit by neměla ani druhá strana
-
‚Koukají na ně miliony lidí.‘ Rezek připravuje české fotbalisty i na psychicky náročnou stránku zápasů