Cukrovar v Hrochově Týnci začal kampaň s předstihem

18. září 2002

Cukrovar v Hrochově Týnci zahájil letošní cukrovarnickou kampaň s předstihem. To vyvolalo nespokojenost zemědělců - podle nich mohla být řepa ještě 14 dní na poli , čímž by se zvětšil její objem a cukernatost a pro zemědělské společnosti tak i výnosy. Ředitel cukrovaru Vilém Havlín ovšem tvrdí, že jiná možnost nebyla:

"Důvod je ten, že je velká úroda a zpracování řepy potom bych řekl v zimních měsících působí problémy a bylo by obtížné z této řepy vyrábět dobrý cukr. A jestliže cukrovar má vyrobit kvalitní cukr, tak se tomu musí částečně podřídit i zemědělci, protože jedině kvalitní cukr je prodejný. A my všichni, tzn.jak cukrovarníci, tak zemědělci, žijí z peněz za prodaný cukr. Protože cukrovary zkrátka nemohou platit zemědělcům, pokud by neprodaly cukr. Takže je to takový kompromis pro obě strany."

hrochův týnec
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?