Debut skupiny Fukanec, kalendárium a Věra Martinová

28. leden 2020

Smím prosit? To je otázka a titulní skladba debutového alba skupiny Fukanec z Nového Města nad Metují. Nádherná písničková deska, mimořádné setkání dvou výrazných hlasů a neskutečně hitového autorského potenciálu Pavly Tymelové.

To vše v křišťálově čisté folkové podobě, která může oslovit posluchače s obrovským věkovým rozpětím, jak pamětníky žánru, tak nastupující generace.

K tomu přidáme nominace na Anděly, kalendárium a připomínku jubilea první dámy české country hudby Věry Martinové, včetně pozvánky na narozeninové koncerty a zajímavosti ze studia.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.