Do Starých Čivic míří další zahraniční firmy

24. leden 2003

Pardubická radnice si může mezi zahraničními investory vybírat. O průmyslovou zónu ve Starých Čivicích projevila v těchto dnech zájem další japonská firma zabývající se strojírenskou výrobou, která uvažuje o výstavbě továrny na zhruba osmi hektarech pozemku. Ve městě přitom už působí japonská Matsuchita a Thajwanský Foxconn a další dvě firmy - japonská Toyoda a nadnárodní koncern Ronal výstavbu svých závodů připravují. Podle náměstka primátora Jaroslava Demla bude radnice další investice pečlivě zvažovat

"Každá nabídka určitě proběhne diskuzí. Jedná se o to jaké výroba by sem měla přijít, kolik by to přineslo nových pracovních příležitostí a zejména jaký vliv na životní prostředí ta nová výroba by mohla způsobit i jaké dopravní nároky a potřeby. Určitě to budeme posuzovat z hlediska rozvoje strategie ze všech možných stránek a i s ohledem na finanční přínos, který by městu případně z toho mohl vzejít."

Foxconn
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.