Životní motto:
Největší chybou je klást si nízké cíle.
Co dělám v rozhlase:
Provázím pořady Byl jednou jeden rok, eRko, a Příběhy z kalendáře. Dříve jsem moderoval zábavný pořad Kolotoč, díky němuž jsem se po 23 letech vrátil před rozhlasový mikrofon. Provázel jsem také pořady Pokračování za chvilku, Příběhy slavných značek a několik let sám moderoval Dobré ráno s Dvojkou a Odpoledne s Dvojkou.
Před rozhlasem:
Po absolvování žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze jsem nastoupil do vznikajícího Českého rozhlasu jako moderátor Dobrého jitra z Prahy. Tady jsem se potkal se skvělým šéfem, panem Karlem Mastným. A hlavně mě nesmírně oslovila a pohltila samotná instituce. Tedy ta překrásná, tenkrát starodávná, budova na Vinohradské 12 a lidé, kteří v ní dělají rádio srdcem.
Co mě baví:
Moje dcery Kačenka, Andulka a nejmladší Márinka a syn Honzík. A pak taky knihy, horská turistika, golf a péče o zahradu. Z televizních pořadů si nikdy nenechám ujít zprávy, rád se podívám na kvalitní film a nepohrdnu ani sportem, například fotbalovou Ligou mistrů a golfovými přenosy.
Všechny články
-
Jan Vodňanský měl v hlavě přetlak. Slovní hříčky ho budily ze spaní
Jan Vodňanský, textař, spisovatel, herec a písničkář. Narodil se 19. června 1941. Když mu byly čtyři roky spadla na dům letecká bomba. Jako zázrakem nevybuchla.
-
Ludwig Moser. Z jeho sklenic pil císař i papež
Moser. Sklárna tohoto jména funguje už od roku 1857, kdy ji založil mladý rytec skla. Ludwigu Moserovi bylo tehdy 24 let. Na svět přišel 18. června 1833.
-
Aféra Watergate. Spiknutí v nejvyšších patrech Bílého domu vedlo k odstoupení prezidenta Nixona
Baterky prozradily pět mužů, kteří se 17. června 1972 vloupali do sídla Demokratické strany v komplexu Watergate. Aféra byla na světě. Richard Nixon musel odstoupit.
-
Bazilika Sacré-Cœur na Montmartru. Příběh pokání a architektonické krásy
Bazilika Sacré-Cœur shlíží na Paříž z vrcholku Montmartre, na jehož úpatí kdysi býval lom. Základní kámen byl položen 16. června roku 1875.
-
První transfúze krve. Pokus, který nadlouho předběhl svou dobu
Jean-Baptiste Denis působil jako osobní lékař na dvoře francouzského krále Ludvíka XIV. a 15. června 1667 provedl vpravdě odvážný kousek z říše science fiction.
-
František Palacký. „Nejsem Němec. Jsem Čech rodu slovanského.“
Narodil se 14. června 1798 do rodiny krejčího a učitele v moravských Hodslavicích, zemřel v Praze jako milovaný Otec národa. Jeho rakev vyprovázely tisíce lidí.
-
Československá plavba labská. V 80. letech byla největší rejdařskou společností v Evropě
Československá plavba labská vznikla výnosem parlamentu 13. června 1922. V polovině 80. let byla největší rejdařskou společností v Evropě. Vlastnila 700 lodí.
-
Zdena Mašínová. Dvojí odboj za vlast a svobodu
Za každým hrdinou stojí vnitřně silná žena. Takovou byla i Zdena Mašínová starší, která zemřela 12. června 1956 v komunistickém vězení.
-
Klub českých turistů. Hromadné zájezdy i osamělá putování u nás mají dlouhou tradici
Čeští příznivci turistiky založili svůj spolek 11. června 1888 v Praze. Hned v dalším roce vyrazili na Světovou výstavu do Paříže, kde byli okouzleni Eiffelovou věží.
-
Kuličkové pero. László Bíró dal světu revoluci v podobě propisky
László Bíró vynalezl v Budapešti kuličkové pero, v Paříži si ho nechal 10. června 1938 patentovat a pak s ním utekl do Argentiny! Dal světu revoluci v podobě propisky.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »