Jízdní oddíl pardubické městské policie posílí čtyřletý hřebec

7. květen 2004

Jízdní oddíl pardubické městské policie posílí čtyřletý starokladrubský hřebec. Strážníci dosud jezdili na třech koních - tento počet je ale pro maximální využití jízdních hlídek nevyhovující. Nový vraník s rodokmenem má tradiční jméno - Sacramoso Elva XLIX 20 - ředitel městké policie Petr Kvaš proto vyhlásil soutěž o nejlepší přezdívku.

"Jeho kolegové mají v podstatě dnes stejné přezdívky, je to Ota, Eda a Eli, také se jedná o koně s rodokmenem, takže jsme vyvzvali občany, aby nám jméno nebo přezdívku proto tohoto koně pomohli hledat. Myslím, že se nám sejde mnoho návrhů a my bychom z těch návrhů chtěli vybrat nejlepšího, toho komu se to podaří, tak toho bychom nějakým způsobem odměnili i třeba tím, že se bude moct zúčastnit výcviku jízdního oddílu, podívat se na jejich práci."

Hlava koně
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová