Johana Bažantová - mýdlařka

27. březen 2012

Dlouho se potloukaly životem, cestovaly po světě a vystřídaly řadu zaměstnání. Až na Krétě jim blesklo hlavou: pojďme vyrábět ručně dělaná mýdla!

Nápad se rychle ujal, Mýdlárna u dvou koček dokázala nalézt díru na trhu. Zákazníci v Čechách i na Slovensku si je rychle našli a nedají na jejich mýdla dopustit.

K původním 14 druhům by brzo měly přibýt novinky. Všechna mýdla jsou čistě na přírodní bázi, kromě bylinek používají i netradiční suroviny (čokoláda, jíl, včelí vosk…). Zakládají si na tom, že se vyhýbají živočišným produktům.

Mýdlárna u dvou koček je důkaz, že i u nás jde podnikat srdcem. Byznys pro Johanu a Jitku není vším, v prvé řadě jde o seberealizaci a zábavu. Více uslyšíte v pořadu Jak dnes žijí v úterý 27.3. v 17:10. Na slyšenou se těší Tomáš Klement.

autor: Tomáš Klement
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.