Kralický Teslamp má naději na záchranu

1. listopad 2002

Kralický výrobce žárovek Teslamp má naději na záchranu. Zájem o koupi závodu, který dnes zaměstnává necelé čtyři stovky lidí, projevila neměcká společnost Narwa spolu s místním podnikatelem. Velkou komplikací prodeje přitom byla skutečnost, že bývalí majitelé vytvořili dvě společnosti - po krachu byly tedy jmenováni dva správci konkursní podstaty. Starosta Králík Anton Zima dnes Českému rozhlasu sdělil, že i tato překážka je překonána.

"To se podařilo tím, že se podařilo dát oba věřitelské výbory dohromady na společné zasedání, oba správce konkurzní podstaty. Vyřešili se některé soudní spory, které bránily takovémuto zasedání a dohodlo se, že v tomto případě se bude postupovat společně, takže je možné, aby kralický závod byl prodán jako závod nemovitostí i technologií najednou jedním klepnutím kladívka jednomu investorovi."

Žárovka
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.