Lanškroun postaví 56 nových bytů

18. únor 2003

V letošním roce chce město Lanškroun postavit 59 nových bytů, ale podle starých dotačních pravidel. To znamená za finanční spoluúčasti třetího subjektu. Jak zjistila Věra Pavlasová podle dové bytové dotační politiky stavět zatím nebudou.

Lanškrounští zastupitelé nepočítají s tím, že by v letošním roce požádali o státní dotaci na výstavbu bytů podle nových dotačních pravidel. Ty neumožňují finančně se na výstavbě podílet třetím subjektům. V případě, že město či obec získá dotaci, musí zbytek částky potřebné na nový byt uhradit ze svého rozpočtu. Jak tvrdí místostarosta Jan Šebrle prioritou města pro letošní rok je výstavba zimního stadionu na který půjde z peněz radnice 20 milionů korun.

"V oblasti bytů chceme stavět již zmíněných 59 bytů podle původních podmínek, ale vzhledem k tomu, že město byty i nadále potřebuje, bude nutno tuto výstavbu směrovat do roku 2004 a dalších. Bude však záležet na tom, jak se bude vyvíjet situace města a jaké budou podmínky pro poskytnutí úvěru."

autor: PAV
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.