Lidový běh Českého rozhlasu Pardubice

23. září 2010

V sobotu 21. dubna žilo krajské město Pardubice Vinařským půlmaratónem. Jeho součástí byl i Lidový běh Českého rozhlasu Pardubice - Společně proti rakovině. Výtěžek z dobrovolného startovného byl určen onkologii pardubické nemocnice.

"Společně proti rakovině" je projekt Českého rozhlasu Pardubice a Regionálního informačního střediska Pardubice Region Tourism, který usiluje o to, aby si lidé uvědomili, že nejdůležitější v boji proti rakovině je prevence a schopnost postavit se nepříznivému osudu čelem.
Na start Lidového běhu se postavilo téměř 150 běžců - nadšenců, kteří chtěli přispět (byť třeba jen symbolickou částkou) na boj proti rakovině. Částku vybranou na startovném se hlavní organizátor Vinařského půlmaratonu pan Oldřich Bujnoch rozhodl dorovnat na krásných a kulatých 10.000,- Kč. Tato částka poputuje na účet onkologie Krajské nemocnice Pardubice.
Lidový běh "Společně proti rakovině" pořádal Český rozhlas Pardubice v rámci oslav svých 5. narozenin. Poslední akcí cyklu oslav bude v úterý 15. května show pro děti i dospělé na pardubickém Pernštýnském náměstí, kde se budou slavit hned dvoje narozeniny: 5.narozeniny ČRo Pardubice - jediného rozhlasu mezi pardubickými rádii a 15. narozeniny SKP centra - největší a nejznámější neziskovou organizací v kraji.

autor: JEL
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?