Magistrát města udělil medaile seniorským osobnostem

7. říjen 2002

Den seniorů se dnes konal v rámci Městského festivalů v Pardubicích. Magistrát města - odbor sociálních věcí udělil medaile seniorským osobnostem Pardubic. Předávání sledovala Kateřina Prouzová.

Ocenění města získala Marto Novotná. Ta se výrazně podílela na účelném využívání volného času seniorů. Jako členka zastupitelů prosazovala zájmy seniorů, aktivně se podílela při formování klubu důchodců v Pardubicích a měla zásluhu na otevření Senior centra. Druhým držitelem medaile města Pardubic se stal Josef Jirásek, který stál u zrodu společnosti pro rozvoj Pardubicka. Má zásluhy na vzniku Univerzity Pardubice. Rada města udělila titul Osobnost roku 2001 oceněný Libor Křen získal za autorství expozice České sklo. Výstava je jedním z největších kulturních počinů v krajském městě.

penzino pro důchodce
autor: PRO
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser