Moravská Třebová a dluhy

25. únor 2003

Dluhy, které musí letos platit Moravská Třebová, tvoří zhruba 9,5 procenta z rozpočtu města. Řadí se tak mezi ty radnice, které nejsou výrazněji zadlužené. Více k tomu Věra Pavlasová.

Navíc na rozdíl od ostatních měst Svitavska se Moravská Třebová letos nebude brát žádný úvěr. Jak mi potvrdil starosta Josef Ošťádal, ani na výstavbu nových bytů.

Moravská Třebová

"Tudíš se ta dlohodobá zatíženost nezvýší. budeme se snažit všechny investice, které máme naplánovany v podstatě financovat z rozpočtu města bez toho, že bychom si vzali nějaký úvěr. Jedná se z hlediska investic o rekonstrukci chladícího zařízení na zimním stadionu, dále se bude jednat o zainvestování pozemku na ulici Nerudové k výstavbě rodinných domů a dále z těch význačnějších se bude jednat o výstavbu budování kanalizace na ulici Zámecké."

autor: PAV
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.