Moravská Třebová: Pardubický kraj žádá mnoho peněz
Moravská Třebová žádá Pardubický kraj o odprodej budovy v Cihlářově ulici. Zastupitelé ale nesouhlasí s výší požadované ceny. Kraj chce za objekt bývalého internátu, který se nachází v historickém centru města 3 miliony korun. Více k tomu Věra Pavlasová.
Moravskotřebovští by chtěli zmíněnou budovu přestavět na ubytovací zařízení. Krajští radní původně rozhodli o odprodeji v současné době nevyužívaného objektu za 6 milionů korun s podmínkou, že město Moravská Třebová nesmí v průběhu 10 let s nemovitostí obchodovat. Poté snížili svůj požadavek na 5 milionů a v současné době už žádají jen 3. Zastupitelům se ani tato částka nejeví jako odpovídající. Požadují buď bezplatný převod se závazkem, že radnice zmíněné 3 miliony investuje do přestavby nebo kraj zaplatí 1 milion a zbývající 2 proinvestuje v rekonstrukci. Pokud se moravskotřebovští s Pardubickým krajem nedohodne město se bude nadále potýkat s nedostatečnou ubytovací kapacitou.
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kolouch: Novou kapacitu je třeba budovat správně. Stavme nemocnice, které pacient potřebuje
-
Pomoc v bytové nouzi budou řešit úřady práce, navrhují v ANO. Opozice: Jenže úřady jsou přetížené
-
Pentagon shání vojáky, kteří budou přihlížet UFC před Bílým domem. Náklady na cestu si ale uhradí sami
-
V Praze se pěstovaly tulipány dřív než v Nizozemí, říká šéfka zahrad Pražského hradu. Co ukrývají?