Myslivcův život se řídí zákonitostmi přírody a průběhem roku
Než dojde na lov, předchází tomu mnoho práce. Vzhledem k tomu, že Českomoravská myslivecká jednota sdružuje lidi se zájmem o přírodu a o zvěř, kteří mají většinou své občanské povolání, je to často boj o čas. A důležitým faktorem je porozumění a tolerance v rodině.
Doba společných honů a naháněk připadají na měsíce listopad a prosinec. Zvěř je v chladnějších dnech klidnější, neobtěžuje ji hmyz a je to ideální doba k regulaci stavu.
Kromě těch vlastních mysliveckých činností je také potřeba postarat se o dorost a podle zkušeností Petra Dvorského, místopředsedy Okresního mysliveckého spolku Děčín, mají zájem nejen kluci, ale i děvčata. Ta jsou dokonce zvědavější na informace o životě v přírodě, mají pro ni obvykle od počátku větší cit. U kluků jde zpočátku často spíš o zájem o zbraně a lov.
Když se myslivce zeptáte na ten nejhezčí zážitek, dost možná, že stejně jako Petr Dvorský nebudou vzpomínat na nějakou úžasnou trofej, ale na chvilky v přírodě a na krásný okamžik zrození nového života.
Poslechněte si reportáž v Hobby magazínu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.