Náměstí Aloise Jiráska v Lanškrouně se dočkalo rekonstrukce
Náměstí Aloise Jiráska v Lanškrouně, které bylo v uplynulých šesti měsících rekonstruováno, se dnes o půl šesté slavnostně otevírá. Podle starosty města Ladislava Maixnera bude náměstí sloužit převážně k odpočinku a relaxaci:
"Náměstí Aloise Jiráska má trochu jiný ráz. Jsou tam kulturní instituce, je tam kulturní centrum, je tam Městské muzeum, jsou tam tři školy, včetně ZUŠ. Je tam kostel sv.Václava. Či-li ten ráz a využívání náměstí je trochu jiné, trochu intimnější, je zaměřené na kulturu a chtěli jsme, aby bylo zaměřeno na odpočinek, tak aby někdo z toho rušného náměstí mohl odejít kousek vedle a tam si sednul a odpočíval a rozmýšlet si třeba své další konání."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Za zneužití 39 dětí dostal bývalý skautský vedoucí 10 let, trest si ale nechtěl odsedět celý. U soudu narazil
-
Ostrov, na kterém stojí světová ekonomika. Jak se Tchaj-wan stal výrobcem nejlepších čipů na světě?
-
Rusnok: Vyprazdňují se limity zadlužování. Lití poptávky z veřejných peněz vyvolá inflační tlaky
-
Mělo jít o nadaného akademika i sportovce. Tvrzení o úspěších profesora z Cambridge ale média vyvrátila