Nedělní Noční linka: Detektivky a kriminální příběhy!

10. listopad 2019

Máte rádi detektivky a kriminální příběhy? Kdo je váš oblíbený detektiv, či vyšetřovatel? A jaké druhy detektivek a krimi příběhů máte nejraději? Čtete detektivky, nebo je raději sledujete na televizních obrazovkách? Bojíte se občas rádi a máte rádi napětí?

V naší zemi jsou myslím detektivní romány poměrně velmi oblíbené. Rádi je čteme zvláště pak za dlouhých zimních večerů nebo v létě na dovolené a rádi je také sledujeme na televizních obrazovkách! A co vy?

724xxx657|MNE SE LIBI KOLOMBO JAK RYCHLE VSECHNO VYRESI TONDA Z MORAVY DEKUJI
Jakub|pozdravy z Polska :-) sledoval jsem Sherlocka Holmese a to mě podnítilo že stát se soukromým detektivní a mám licence a tak jsem zůstal polský Sherlock Holmes :-)
lea|Dobrý večer, já jsem měla v oblibě od útlého dětství Sherlocka Holmese. Když jsem pak viděla film Pes Baskervilský, tak to bylo něco . Tenkrát - / hodně dávno / nic moc v TV nedávali, tak se chodilo více do kina. Potom začaly vycházet knihy - detektivky tzv. 3x...vždycky s jiným detektivem, ale těžko se sháněly. Dnes je velký výběr, ale zdá se mi, že jsou knihy poměrně dost drahé. Je dobré zajít občas do knihovny, nebo do antikvarátu. Taky mám ráda horory, ale ty s nějakým dějem a zápletkou. První horor, který jsem viděla byli Ptáci Alfreda Hitchcocka, pak Psycho,Okno do dvora, Vertigo a podobně. To byl opravdu mistr . Přeji všem dobrou noc a před spaním raději pohádku. Lea,Zlín
776xxx481|RAD SLEDUJI VESKERE DETEKTIVKY A KRIMINALNI FILMY JAK NASE TAK ZAHRANICNI. ZDRAVIM JAK VAS JITKO TAK POSLUCHACE ALFRED Z NACHODA
Dina z Hradce|Zdravím paní Jitko i posluchači...já jsem se moc ráda dívala na seriál Randell a Hopkirk ...hezky večer přeje Dina
Ozéfek|Dobrý večer.V mládí jsem se díval na Profesionály,Dempsey a Makepeaceová a hlavně na vražedné pobřeží na Nicka Slaughtera. Ozéfek ze Štramberka.
Marek|Od svých deseti let sleduji Kobru 11 v čele se Simírem Gerchánem a každý rok se těším na nové díly. Již sedm let mám v počítači uložen slovenský dokumentární cyklus s názvem Najvätšie kriminálné prípady Slovenska, které strhujícím způsobem čte slovenský herec Tomáš Maštalír. Znám i dokument České televize Hrdelní zločiny. Mám mnoho knih od českých i zahraničních autorů, čtu knihy Václava Pavla Borovičky - českého emigranta, který sepsal zajímavé případy ze zahraničí, poslouchám i audioknihy severských detektivek. Rád se pokouším vypátrat i po českých i slovenských vrazích, na které se již zapomnělo. I na internetu čtu případy z Muzea zločinu. Před čtyřmi lety jsem byl i v muzeu Sherlocka Holmese v Londýně.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.