Novou terénní cyklostezku na Podhůře u Chrudimi zvládnou projet i děti
V Rekreačních lesích na Podhůře u Chrudimi zahájil provoz nový cyklopark. Jeho součástí je první příměstský singletrekový okruh v republice. Téměř dva kilometry dlouhá trať vede terénem mezi kameny a stromy.
Cyklisté by se časem měli dočkat až desetikilometrové stezky. Adrenalinovou jízdu bez problémů zvládnou i děti.
„Musíme hlavně opatrně jezdit jedním směrem, proto jsou na každé křižovatce sloupky, kde je přikázaný směr a na druhou stranu je značka - jednosměrka, zákaz vjezdu,“ vysvětluje ředitel Městských lesů Chrudim Zdeněk Odvárka.
Značení obtížnosti trati je stejně jako v lyžařských areálech. Například modrá barva vytyčuje jednodušší cestu pro rodiče s dětmi.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
‚Babiše se to už netýká.‘ Novela o střetu zájmů podle Schillerové nevznikla kvůli premiérovi
-
Trump vyzval Izrael k zastavení úderů v Libanonu. Útočit by neměla ani druhá strana
-
Suverénní Kneblová si v Augsburgu dojela pro zlato v kayakcrossu. Navázala tak na stříbro z časovky