Objezd v Moravské Třebové

6. listopad 2002

Ředitelství silnic a dálnic Pardubice vynaloží letos 5 milionů 200 tisíc korun na vybudování kruhového objezdu v Moravské Třebové. Stavba by měla být hotova do konce letošního roku. Další informace má Věra Pavlasová.

Kruhový objezd se buduje na silnici 1. třídy číslo 35 v nebezpečném úseku v němž docházelo k častým dopravním nehodám. Několik z nich v posledním období skončilo smrtelným zraněním některého z účastníků. Přestože si tato investiční akce vyžaduje omezení provozu, řidičům zpomalení plynulosti dopravy příliš nevadí. Naopak stavbu vítají.

kruhový objezd

"Jednak to provoz trochu zbrzdí, ale určitě tady odpadnou smrťáky a nehody", řekl účastník dopravního provozu.

Ve zmíněném úseku vznikne kromě kruhového objezdu rovněž nový chodník pro pěší. Ten v nákladu půlmilionu korun vybuduje město.

autor: PAV
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.