Od ledna k dispozici kombinovaná vakcína proti žloutence

13. leden 2003

Od Nového roku mohou rodiče nechat své dítě očkovat kombinovanou vakcínou proti žloutenkám typu A a typu B. Jak připomíná pardubická dětská lékařka Jiřina Dvořáková, dosud se povinně a bezplatně očkuje proti žloutence typu B...

"Na trhu je samozřejmě očkovací látka i proti žloutence typu A a smíšená očkovací látka proti žloutence typu A i B. V tomto případě mají možnost rodiče zakoupit pro své dítě očkovací látku smíšenou. To znamená, aby se zároveň očkovalo žloutenka typu A i B, což je pro to dítě výhodnější. Nemusí absolvovat toto očkování dvakrát, pokud by v budoucnosti chtěli A ještě doplnit. Tady je jediná podmínka, že zatímco vakcínu proti B aplikujeme do jednoho roku. Smíšená očkovací látka proti A i B se může očkovat až od jednoho roku života. Takže musí rodič lékaře požádat, aby mu toto očkování odložil až na jeden rok."

očkování
autor: MAR
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.