Oddlužení nemocnic

11. únor 2003

Hejtmani nevzdávají boj za oddlužení nemocnic. Ministryně Součková sice už několikrát řekla, že nehodlá nemocnice plošně oddlužovat, hejtmani však tvrdí, že za špatné hospodaření je odpovědný stát. Tento názor zastává i hejtman Pardubického kraje Roman Línek...

"Je pravda, že všechny nemocnice nemají identický druh hospodaření, ale já jsem vnitřně přesvědčený po těch kontrolách, které byly v době, kdy jsme přejímali nemocnice, že dluh nevznikl z nějakého špatného hospodaření nemocnic, spíše to opravdu byl produkt toho systému. Dvěstě milionů korun říct, že zaplatíme z krajských peněz je pochopitelně dost zvláštní a budeme chtít, aby tento dluh vlastně zůstal za státem a nebyl naší finanční povinností, protože by to znamenalo krácení peněz pro jiné záležitosti a to pochopitelně v zájmu občanů a ani nás, kteří je máme hájit, není."

nemocnice Kolín
autor: MAR
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.