Omezení přívodu elektrického proudu

3. únor 2003

Ode dneška až do 28.března budou energetici přerušovat dodávku elektrické energie v některých částech Pardubic. Důvod vysvětlila mluvčí východočeské energetiky Šárka Beránková...

"Příčinou je plánovaná údržba, revize a čištění na energetickém zařízení v majetku východočeské energetiky. Jelikož se jedná o 40 trafostanic, jsme nuceni tyto revize provádět průběžně, tedy i v zimních měsících. Omezení dodávky se týká pouze míst, která jsou vyrozuměna písemným oznámením vylepeným v jednotlivých objektech. Velké firmy a podniky byly vyrozuměny písemně. Ve všech případech se jedná o časové období mezi 8 a 14 hodinou."

elektrické vedení
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.