Pardubice:Stavební výstava v Ideonu

30. září 2003

V Pardubickém Ideonu dnes začala stavební výstava- Podzim. Tato druhá část osmého ročníku, která navazuje na jarní výstavu, potrvá až do čtvrtka. Z různých koutů České republiky přijelo přibližně 115 vystavovatelů. Organizátor stavební výstavy Josef Kašpar řekl, že pro návštěvníky jsou dveře Ideonu otevřeny od 9 do 18-ti hodin.

"Je možnost tady vidět jak techniku na topení, to znamená kotle, krby, různé druhy kamen, stavební materiály, okna, dveře, čističky odpadu,řešíme tu vlhkost zdiva , tak i stavební spořitelnu. Je podzim, tak je tady poměrně vysoké procento firem, které se zabývají topením a pak i různé druhy stavebních materiálů."

ústřední topení
autor: KOC
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.