Pardubická nemocnice má nový přístroj na sterilizaci nástrojů
Pardubická nemocnice má sterilizaci nástrojů a zařízení na špičkové úrovni. Po půl roce přípravných prací byl do chodu uveden nový způsob výroby páry, která je určená pro sterilizaci. Jak uvedl technicko -ekonomický ředitel Radim Petráš, starý systém sloužil krajské nemocnici devět let a byl už zastaralý.
"Vlastní akce trvala řádově půl roku, ale výměník par se podle projektu smontoval ve výrobním závodě a potom se rozmontoval a mezitím se zde připravovaly rozvody. Samotná akce trvala čtrnáct dní, kdy za omezení provozu operačních sálů, kde se jelo na náhradní sterilizace z jiných pavilonů, kde se v kontejnerech převážely výrobky, se celá akce uskutečnila při odstavení hlavního zdroje páry u centrálních operačních sálů."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
‚Babiše se to už netýká.‘ Novela o střetu zájmů podle Schillerové nevznikla kvůli premiérovi
-
Trump vyzval Izrael k zastavení úderů v Libanonu. Útočit by neměla ani druhá strana
-
Suverénní Kneblová si v Augsburgu dojela pro zlato v kayakcrossu. Navázala tak na stříbro z časovky