Pardubická radnice spolupracuje se seniory
Protože v našem krajském městě tvoří téměř 22 procent obyvatelstva lidé starší 60-ti let, město pracuje na programu zdravého stárnutí. Podle vedoucí odboru sociálních věcí Ivany Liedermannové je spolupráce založená na třech pilířích. Tvoří je Rada seniorů, Seniorcentrum a kluby seniorů, kterých je v Pardubicích celkem 21.
"V současné době se hodně mluví o tom, že populace stárne, že se zvětšuje množství seniorů. To byl také důvod, proč jsme se dívali na to, kolik obyvatelů města je starších šedesáti let. V letošním roce je to dvacet dva procent obyvatel. Domnívám se, že to je důvod proto, abychom směřovali aktivity k aktivnímu stárnutí a zdravému stárnutí. Proto máme kluby seniorů, proto máme radu seniorů a proto máme Seniorcentrum."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ŽIVĚ: Čeští fotbalisté nastoupí na šampionátu proti Mexiku. Radiožurnál Sport odvysílá přímý přenos
-
Ústavní puč, tvrdí Macinka. ‚Není to namístě, takhle silná slova je třeba odmítnout,‘ míní právník Preuss
-
Rezonuje přesun agend i veřejnoprávní média. Chci se chovat nadstranicky, říká ombudsmanka
-
Asistenti žáků mají největší efekt na prvním stupni. Reformy jsou pozitivní, říká sociolog Prokop